Hakkımızda

40 Yıllık Deneyim

CoreTPU, 40 yıldır sanayi alanında faaliyet gösteren Akay Group deneyimiyle saf, nefes alabilir, polyester esaslı ve polyether esaslı TPU film üretmektedir. CoreTPU olarak, 2011 yılında kendi özkaynaklarının yanı sıra TUBİTAK desteğiyle hayata geçirdiği ARGE projesini başarıyla tamamlayarak Türkiye’de ilk kez üretilen film üretim makinasını 2015 yılında faaliyete hazır hale getirmiştir.

Film ve film üretim makinası konusundaki başarısını TPU film alanına da taşımak isteyen Akay Group 2018 yılında CoreTpu firmasını hayata geçirmeye karar verdi.

Coretpu, kendi üretimini gerçekleştirmesi sayesinde özel talep ve siparişlere karşılık verebilmesiyle fark yaratmaktadır. Farklı ölçeklerden müşterilerine aynı ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi sunan firma, iş ortaklarının geleceğine değer katmak için çalışmaktadır. Şekerpınar/ÇAYIROVA TOSB içinde bulunan tesislerinde uzman ekibiyle hizmet veren firma, gerek film üretiminde gerekse film üreten hatların yapımında köklü sanayi deneyiminin güvencesini bu sektöre taşımayı hedeflemektedir.

Yerellik

%100 yerli teknoloji üreten CoreTPU, Türkiye’nin potansiyelini yine Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunmak için kullanmaya önem vermektedir. Ülke ekonomisi için büyük cesaret örneği gösteren CoreTPU, Çalışmaları süresince büyük oranda yerli tedarik noktaları ve emek gücünü kullanan firma, en ileri teknolojiyi Türkiye’de üretmek için yeni bileşenler üzerine ARGE çalışmalarına devam etmekte ve hedeflerine ulaşmak için yoluna ekibindeki deneyimli mühendislerle birlikte emin adımlarla ilerlemektedir.

Hedeflerimiz

  • Gelişmekte olan pazarın ihtiyaçlarına en hızlı ve kaliteli ürünlerle cevap verebilmek

  • İleri teknoloji kullanarak iş ortaklarımızın çalışmalarına değer katmak

  • Doğal ve yerel kaynakları kullanarak kaliteli ürünler elde etme

  • Ülke ekonomisine katkıda bulunmak

  • Sürekli ARGE çalışmalarıyla sektöre öncülük etmek

Bize Yazın

Ayrıntılı bilgi için yandaki formu doldurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Teşekkürler
Tekrar Deneyin

Verilerimin benimle iletişim kurulması için kullanılmasını kabul ediyorum.